Dabóti kilo iš idėjos sukurti aukštos kokybės, klasikinio stiliaus aksesuarus vyrams. Dabóti  Lietuvos didžiosios kunigaikštystės žemėse kilęs žodis, turintis ne vieną reikšmę: rūpintis, sergėti, saugoti, globoti, mylėti, būti palankiam.

Mūsų pirmoji kolekcija - Vytis. Vytis – vienas seniausių herbų pasaulyje – tai portretinis antspaudas, kuris vėliau kaip valstybės simbolis XIII a. – XIV a. pradėtas naudoti Lietuvos didžiųjų kunigaiščių, reiškiantis subrendusį valdovą, kuris kalaviju garbingai gina savo Tėvynę. Manoma, kad pirmasis savo kaip kalaviju ginkluoto riterio ant žirgo atvaizdą pradėjo naudoti Lietuvos didysis kunigaikštis Algirdas. Po Algirdo taip save vaizduoti ėmė ir kiti Gediminaičių dinastijos kunigaikščiai.  

Tuomet kai Vytis kaip valstybės simbolis tvirtinosi Lietuvoje, Europos valstybių heraldikoje vyravo gyvulių valdovas – liūtas, kuris reiškė jėgą, kilniaširdiškumą ir rūstybę; erelis, kuris reiškė drąsą, aštrų protą ir įžvalgumą; lelija, kuri reiškė grožį ir didybę, dvigubas kryžius – krikštą.

Mūsų tikslas kurti stilingus aksesuarus su istorinę prasmę turinčiais ženklais. Patriotizmas - esminė vertybė, kuri padeda valstybei klestėti, todėl siekiame šį jausmą stiprinti, kuriant stilingus aksesuarus. Visus produktus pakuojame taip, kad jie tiktų dovanoti iškart, dėl to  mūsų produktai yra ne stilingi, atliepiantys garbingą praeitį, bet ir puiki dovana.

Tikime, kad Dabóti​ yra kaip ir Vytis yra kiekvieno garbingo žmogaus gyvenimo būdą apibūdinatys ženklai. Todėl, kuriame stilizuotus Vyčio, Gediminaičių stulpų, Dvigubo kryžiaus, Erelio ir kitus ženklus, kurie įvairiomis spalvomis puošia mūsų aukštos kokybės produktus.