Dabóti​ kilo iš idėjos sukurti aukštos kokybės, klasikinio stiliaus aksesuarus vyrams. Dabóti​ -  Lietuvos didžiosios kunigaikštystės žemėse kilęs žodis, turintis kelias reikšmes: rūpintis, sergėti, saugoti, globoti, mylėti, būti palankiam.
Mūsų pirmoji kolekcija - Vytis. Vytis – vienas seniausių herbų pasaulyje. Tai ženklas, kuris Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pradėtas naudoti XIII a. – XIV a. reiškiantis subrendusį valdovą, kuris kalaviju garbingai gina savo Tėvynę. Manoma, kad pirmasis savo kaip kalaviju ginkluoto riterio ant žirgo atvaizdą pradėjo naudoti Lietuvos didysis kunigaikštis Algirdas. Po Algirdo taip save vaizduoti ėmė ir kiti Gediminaičių dinastijos kunigaikščiai.
 
Tuomet kai Vytis kaip valstybės simbolis tvirtinosi Lietuvoje, Europos valstybių heraldikoje vyravo kiti ženklai. Europoje tuo metu buvo populiarus gyvulių valdovas liūtas, kuris reiškė jėgą, kilniaširdiškumą ir rūstybę taip pat erelis, kuris reiškė drąsą, aštrų protą ir įžvalgumą bei lelija, kuri reiškė grožį ir didybę.
Tačiau, kitaip nei Europoje Vyčio simbolika paimta ne iš dinastinių herbų, bet iš kunigaikščių portretinių antspaudų. Spėjama, kad valdovo portretas, o ne Gediminaičių stulpai ar Jogailos dvigubas kryžius tapo valstybės simboliu, nes herbas turėjo tarptautinę reikšmę, turėjo būti suprantamas visiems. Tuo metu jau daugiau nei 100 metų tęsėsi lietuvių žūtbūtinė kova dėl valstybingumo išsaugojimo, o raitelis kaip krašto gynėjas buvo aiškiai suprantamas tiek saviems tiek svetimiems, nes atspindėjo valstybės politinę situaciją.
 
XVI a. po Liublino unijos Vytis buvo vaizduojamas bendrame Abiejų tautų respublikos herbe. Lenkų heraldikai Lietuvos herbui suteikė Pogoń, Pogonia, Pogończyk vardą, kuriam Konstantinas Sirvydas nurodė dvi reikšmes - waykitoias ir waykimas. Vytis – naujas žodis, kurį sukūrė Simonas Daukantas.
 
Tikime, kad Dabóti​ kaip ir Vytis yra kiekvieno garbingo žmogaus gyvenimo būdą apibūdinantys ženklai. Todėl, kuriame stilizuotus heraldinių ženklų dizainus, kurie įvairiomis spalvomis puošia mūsų aukštos kokybės aksesuarus.​